12.02.2021
Autor: Janusz Walczak
Kryptowaluty intrygują wielu i owiane są tajemnicą. Każdy słyszał o tym, że da się zbić fortunę na inwestowaniu w nie, ale niewiele osób wie, jak to dokładnie zrobić. Warto więc poznać ciekawostki o kryptowalutach, które zainteresują nie tylko ekspertów, ale też osoby, które dopiero zaczynają interesować się światem wirtualnych monet.
Zacznijmy od tego, że kryptowaluty nie są kontrolowane przez rząd żadnego państwa – nie reguluje ich żaden bank centralny, jak w przypadku innych walut. Aby założyć konto na kryptowaluty nie trzeba spełniać żadnych wymogów formalnych, np. obywatelstwo, karta stałego pobytu. Konta są całkowicie anonimowe. Użytkownik otrzymuje jedynie login i hasło, które są sekwencją przypadkowych znaków.
Jeśli chcesz zacząć inwestowanie w kryptowaluty, jedną z polecanych giełd kryptowalut jest BitBay – polska giełda, za pomocą której można kupować kryptowaluty w polskich złotych. Obecnie zaopatrzyć można się na niej w m.in. Bitcoiny, Ethereum, Lisk czy Litecoin. Na stronie giełdy można śledzić kurs walut na żywo, w czasie rzeczywistym.
Podsumowując, aby mądrze inwestować w kryptowaluty najbezpieczniej jest stale śledzić ich kursy i obserwować zmiany na rynku. Inwestycja ta może stać się bardzo opłacalna – w 2010 roku Bitcoin kosztował przecież 0,003 dolara, a dziś kupić możemy go za 50 tysięcy dolarów, czyli 16 666 666 razy więcej!
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.
80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy
Dodaj komentarz